Muhammed GÖMÜK

Muhammed GÖMÜK

Araştırmacı-Yazar
[email protected]

TWITTER'IN MİLLİ HESAPLARI KAPATMA AHLAKSIZLIĞI

10 Ocak 2023 - 14:50

Twitter her ne kadar küresel çetelere karşı görünen Elon Musk tarafından satın alınmış olsa da hâlen ABD istihbarat kuruluşlarının kontrolünde faaliyet yürüten bir istihbarat aygıtı vazifesi görüyor. Elon Musk öncesinde tamamen CIA’in ve NSA’in otokontrolünde olan twitter, Musk’tan sonra ABD Genelkurmay İstihbaratı DIA başta olmak üzere diğer bazı ABD istihbarat kuruluşlarının da etkinlik alanına dönüştü.
Bilindiği üzere Twitter’da yoğun bir PKK-HDP propagandası, FETÖ ve KHK’lı dezenformasyonu, LGBT faşizmi, sokak köpeklerini yüceltme şeytanlığı, Covid pandemisi tiyatrosu, aşılama zorbalığı ve iklim değişikliği safsatası sergileniyor. Bu gibi ahlaksızlıkları savunmayan, aksini görüşler beyan eden, hele ki görüşünü fotoğraf, video gibi ispat araçlarıyla etkili bir şekilde ortaya koyan twitter hesapları ise twitter yönetiminin –yani ABD istihbaratının- hedefi oluyor. 
Elon Musk öncesinde de twitter ciddi bir sapıklık, ahlaksızlık ve terör merkeziydi. Örneğin Gezi Kalkışması esnasında twitter’in nasıl bir terör propagandacısına dönüştüğünü hatırlayınız. Ne zaman Türkiye’nin çıkarları gündeme gelse, twitter’daki ajan-hesaplar derhal kara propagandaya başlayarak aksi yönde gündem oluşturmaya, iyi olanı karalamaya ve kötü olanı parlatmaya çalışıyor. Bunda da fazlasıyla başarılı oluyor. Bir twit, iyi bir etiketlemeyle dakikalar içinde yüzbinlerce kişiye ulaşabiliyor. Hatta dikkatinizi çekerim; artık twitter’daki gündeme göre hükûmetin hatta mahkemelerin kararlar aldığını da görür olduk ki bu asla kabul edilemez bir gaflet faciasıdır. Sosyal medyanın bir baskı unsuruna dönüşmesinin nedeni, onun yetkili merciilerce haddinden fazla önemsenmesidir.
Twitter, millî hesapların da platformda etkili olmaya başlamasını, kara propagandaya karşı-propaganda (kontr-espiyonaj) yapmasını içine sindirememiş olacak ki son zamanlarda “hesabınız kalıcı olarak askıya alınmıştır” diyerek tespit ettiği millî hesapları bir bir kapatır oldu.
ODA TV’nin Hesabı Kapatıldı
2 Milyona yakın takipçisi olan ve çarpıcı ayrıntıları paylaşan Oda TV’nin twitter hesabı, son zamanlarda Oda TV’nin millî duygulardan yana eksen kayması yaşaması üzerine kapatıldı. Türkiye’de gazeteciler hapiste diye yaygara koparan ahlaksız Batı’nın Türkiye’deki çok bilinen bir medya kuruluşunun sosyal medya hesabını kapatması tek kelimeyle kepazelik oldu. Aslında Batı’nın çirkef yüzünü göstermek için örnekler vermeye gerek yok ama hâlâ Batı uşaklığı yapanlar için hiç değilse buradan bir farkındalık oluşturmak isterim.
Fütürist İbrahim Çetin’in Hesabı Kapatıldı
Takipçi sayısı fazla olmasa da önemli kişi ve kurumlar tarafından takip edilen ve twitter’da oluşturulan sun’i gündemlerin ipliğini pazara çıkaran, paylaştığı çarpıcı belge ve mesajlarla Batı’da rahatsızlığa neden olan siyasal fütürist İbrahim Çetin’in @ankarahukuk diye bilinen hesabı kapatıldı. Özellikle pandemi tiyatrosu esnasında gösterdiği mücadele ile milyonlarca duyarlı vatandaşın aşı olmaktan kaçınmasını, sakat kalmamasını sağlayan İbrahim Çetin’den sonra aynı çizgideki Erkan Trükten, Hamza Yardımcıoğlu, Prof. Dr. Serhat Fındık, Hüseyin Çiloğlu, Abdullah Çiftçi, Dr. Mehmet Okan Özdemir, Dr. Ümit Aktaş, Ali Osman Önder, Doç. Dr. Ferhat Aslan, Dr. Savan Günay, Abdurrahman Dilipak, Prof. Dr. Fatih Ali Canlı, Nihat Genç, Sema Maraşlı, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu gibi milli duruş sergileyen hesaplar da kapatılma tehdidiyle karşı karşıya.
Fütürist İbrahim Çetin son olarak Paris’te düzenlenen silahlı saldırıda PKK’lıları öldüren ve William. M. diye kodlanıp M’nin açılımının Mehmet olduğu ve saldırganın da Türk kökenli olduğu propagandasına karşı söz konusu M’nin Martin’in kısaltması olduğunu ve saldırganın da Fransız milliyetçisi olduğunu ispatlayarak PKK’lı hesapların hedefi hâline gelmişti.
Twitter Zevzeklerin ve Trollerin Buluşma Noktası Oldu
ABD istihbaratının yönettiği algoritmik sisteme göre gündemin belirlendiği ve istenen paylaşımların öne çıkarılıp istenmeyenlerin silindiği, gerçek hesaplardan daha fazla bot hesabın yer aldığı twitter aleminde üç beş kelimeyi bir araya getirip düşüncesini ifade etmekten, cümle kurmaktan bile aciz hesapların ise dokunulmazlık zırhına sahip olduğu görülüyor. Twitter’in bir diğer ana eksenini ise siyasal partilerin troll hesapları oluşturuyor. Kendi ideolojilerine uyan her şeyi körü körüne savunan, uymayan düşünceleri ise marjinalize etmeye çalışan bu kesimin hatırı sayılır takipçisi bulunuyor.
Twitter Fuhuşa ve Diğer Ahlaksızlıklara Ses Çıkarmıyor
Twitter’da dikkat çeken bir diğer konu ise bir şehir adını etiketleyip arama yapıldığında arama sonuçlarının en başına o şehirde fuhuş icra eden hesapların getiriliyor olması. Fuhuş hesaplarının reklam amaçlı twitleri silinmediği gibi en başta da gösterilerek kullanıcıların önüne getiriliyor. Fuhuşa teşvikten başka bir şey olmayan bu faaliyet ise twitteri bilenler için artık sıradan karşılanıyor.
LGBT karşıtı hesaplar da twitter’in hedefinde olan bir diğer grubu oluşturuyor. Twitter yönetimi, herkesin kayıtsız şartsız LGBT sapıklığını savunmasını, asla aksi yönde görüş belirtmemesini istiyor.
Twitter’in Kutsal Ülkesi: Ukrayna
Twitter’in dokunulmazlık zırhına sahip bir diğer hesap grubu ise Ukrayna’yı savunan hesaplar. Bilindiği üzere ülkemiz özelinde de en çok PKK ve FETÖ hesapları Ukrayna propagandası yapıyor. Siyonist Zelenski’nin ve Ukrayna yönetiminin Holywood filmlerini aratmayan ustalıktaki tiyatro çekimlerinin sahte olduğunu ispatlayan paylaşımları yapanların hesapları da kapatılıyor.
Ukrayna örneğinde olduğu gibi Brezilya’da Bolsonaro taraftarlarının, İtalya’da Meloni taraftarlarının öne çıkan hesapları kapatılıyor. Bir ara Türkiye’de yeşil tikli hesaplar İslamcı diye kapatılmıştı. Derin bir İslam düşmanlığı sergileyen twitter yönetimi şeytana tapıyor ve oldukça radikal derecede siyonist bir çizgiyi benimsiyor. Bu nedenle masonluk aleyhtarı hesaplar da kapatılıyor.
Twitter Sadece Kapatmakla Kalmıyor
Diğer birçok sosyal medya uygulaması gibi bir istihbarat aygıtı olan twitter, öncelikle hedef hesapları anbean takip ederek faaliyetlerini ABD istihbarat birimlerine raporluyor. Bu esnada hesap sahibiyle ilgili kişi hakkında da istihbarat toplanıyor. Söz konusu hesaplar twitterin şeytani planlarını bozacak derecede aktif olduklarında kalıcı olarak askıya alınıyor. Kapatmak anlamına gelen ama tam olarak kapatılmayan kalıcı askıya almada ilgili hesap ve daha önceki paylaşımları twitterdaki aramalarda görünmüyor, bu kişi twitterda yok oluyor. Kişi açısından bakıldığında ise tüm takipleri ve takipçileri sıfırlanıyor, beğenme dahil hiçbir aktivitesine izin verilmiyor ancak kişi hesabına girip gündemi ilkel şekilde takip edebiliyor, daha önceki paylaşımlarını görebiliyor.
Twitter’in Derhal Kapatılması Zarurettir
Bahsettiğim hukuksuzluklar ve daha da önemlisi Türkiye Cumhuriyeti aleyhine bir casusluk ve terör örgütü gibi mevzilenmeler, twitterin derhal kapatılması gerekliliğini ortaya koymaktadır. Twitter yönetimi bir bakıma da milli hesapları etkisiz hâle getirerek önümüzdeki seçim sürecine şeytani bir hazırlık yapmaktadır. Bu tuzağı iyi görmek gerekir.
Twitterla birlikte Tiktok gibi tam bir soytarılık mecraı olan platformların da derhal kapatılması, ülkemizin milli menfaatleri için zaruret hâlini almıştır. Unutmayalım ki twitter, tiktok gibi birçok sosyal medya uygulaması ciddi ülkelerde yasaklanmıştır. Bunları yasaklamak, medyayı susturmak veya düşümce hürriyetini falan kısıtlamak değildir. Düşünce hürriyetini kısıtlayanlar zaten bunların ta kendisidir. Bu şer odaklarını yasaklamak, Türkiye Cumhuriyeti için olmazsa olmaz bir terör mücadelesidir.
Yetkililerin dikkatine…

Muhammed Gömük
Araştırmacı Yazar
10/1/2023

YORUMLAR

  • 1 Yorum